Další testovací centrum otevře zítra v Centro Zlín v Malenovicích

  12.8.2021
Další testovací centrum otevře zítra v Centro Zlín v Malenovicích

ZLÍNSKÝ KRAJ - Nechat se otestovat na covid-19 mohou lidé ve Zlínském kraji na dalších třech odběrových místech. Společnost GHC Genetics a Jesenická poliklinika v rámci vzájemné spolupráce už otevřely testovací centrum 4. srpna v OC Zlín – Zlaté Jablko ve Zlíně, 10. srpna ve Vizovicích v centru města na Masarykově náměstí a zítra 13. srpna zahájí provoz také v Centro Zlín v Malenovicích.

Testovací místo bude otevřeno v Centro Zlín od pondělí do neděle od 9:00 – 20:00 hodin. Odběrové místo bude umístěno přímo v obchodním centru. Testování zde bude probíhat, stejně jako na dalších místech, screeningovými antigenními a PCR testy. Do konce srpna na ně mají zdarma nárok osoby s platným zdravotním pojištěním uzavřeným v ČR.

„Ve všech třech našich testovacích centrech na Zlínsku máme odborný a kvalitní personál, který obslouží dospělé i děti. Celodenní otvírací doba každý den v týdnu dává prostor pro péči o každého příchozího ihned a bez předchozí registrace. V čase rozšíříme služby nového testovacího centra v Centro Zlín Malenovice o možnost testu na přítomnost a hladinu protilátek,“ upřesnil majitel společnosti Jesenická poliklinika a senior manažer GHC Genetics pro Moravu Milan Plesar.

V obchodním centru Zlaté Jablko ve Zlíně, v Centro Zlín v Malenovicích i ve Vizovicích bude brzy rovněž možné se nechat naočkovat bez předchozí registrace. Ve spolupráci se společností ZORMA s.r.o. pak přibude další očkovací místo v Otrokovicích v areálu firmy Continental. Provoz všech očkovacích míst bude zahájen ihned po získání nutných povolení.

„Dostupné tady budou, stejně jako na ostatních místech, kde očkujeme bez registrace, vakcíny Comirnaty od výrobce Pfizer/BioNTECH a Jannsen od firmy Johnson & Johnson. Je naším společným cílem jít s vakcínou blíže k lidem a dát jim možnost se nechat pohodlně naočkovat. Věřím, že dostupnost míst bez registrace uvítají i ti, kteří s očkováním stále váhají. Potřebujeme totiž zvýšit proočkovanost kraje, abychom společně předešli možným komplikacím na podzim. Nikdo si nepřeje žádné další omezení,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

V neděli 15. srpna ve 14 hodin pak ukončí provoz velkokapacitní očkovací centrum v PSG aréně ve Zlíně. Očkovací centrum se odsud přesune do areálu Krajské nemocnice T. Bati a otevře hned následující den v pondělí 16. srpna. Umístěné bude v 1. pavilonu (U14), registrovaní i neregistrovaní zájemci o očkování proti onemocnění covid-19 jej budou moci navštívit každý den od 8 do 18 hodin.

„PSG arénu už chceme uvolnit sportovcům, jak jsme slíbili. Proto jsme s vedením nemocnice rozhodli o přesunu očkovacího centra do prostor v areálu Baťovy nemocnice. Předpokládaná kapacita je tady do čtyř set dávek denně,“ dodal hejtman.

Podrobný seznam všech testovacích míst naleznete na webových stránkách Zlínského kraje: https://www.kr-zlinsky.cz/kde-se-testuje-cl-5178.html

 

12. 8. 2021


Další informace:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@kr-zlinsky.cz

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap