Další rozvoj sociálních služeb byl tématem návštěvy ve Zlínském kraji

  10.2.2017
Další rozvoj sociálních služeb byl tématem návštěvy ve Zlínském kraji

ZLÍN - Aktuální otázky resortu sociálních záležitostí, zejména potřebu víceletého financování sociálních služeb, projednali ve čtvrtek ve Zlíně místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Bartošek, kterého na jeho návštěvě doprovázela radní Zlínského kraje Michaela Blahová zodpovědná za sociální záležitosti, neziskový sektor a rodinnou politiku.

„S panem místopředsedou jsme projednali řadu témat, která vnímám jako důležitá z hlediska svého resortu. Hovořili jsme o využívání a dalším rozvoji ambulantních a terénních sociálních služeb tak, aby se mohly posilovat mezigenerační vztahy a aby staří lidé mohli dožít svůj život v přirozeném prostředí domova, pokud je jejich přání v souladu s danými okolnostmi a možnostmi. Výzkumy ukazují, že devět z deseti seniorů touží dožít doma, v kruhu rodiny, ale v realitě funguje přesně obrácený poměr: pouze jednomu z deseti se to podaří," řekla krajská radní Michaela Blahová. Možnost kombinovat péči o své rodiče se zaměstnáním nabízí například zařízení Domovinka-Centrum denních služeb pro seniory Charity Zlín, které poskytuje péči v pracovní dny a v rámci aktivizace se zaměřuje na posilování a udržování schopností seniorů. Právě prohlídka tohoto zařízení byla součástí dopoledního programu.

Následovala beseda se studenty Gymnázia Zlín – Lesní čtvrť o nebezpečí hazardu. „Pan místopředseda Bartošek se podělil s žáky druhých a třetích ročníků o své zkušenosti bývalého terapeuta osob závislých na alkoholu a na dalších drogách včetně hazardu, takže diskuse byla živá a podnětná. Osvěta v tomto směru je nezbytná vzhledem k tomu, že děti ve věku 15-19 let jsou považováni za nejzranitelnější skupinu v riziku on-line hráčství," sdělila radní Michaela Blahová.

Po pracovním obědě s hejtmanem Jiřím Čunkem byla do programu návštěvy zařazena také bohoslužba v budově LDN Krajské nemocnice Tomáše Bati.

 

Zpracovala: Helena Mráčková

10. 2. 2017

Další informace:
Renata Janečková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161         

img-3798.jpg (autor: Foto Helena Mráčková)
img-3804.jpg (autor: Foto Helena Mráčková)
img-3815.jpg (autor: Foto Helena Mráčková)
img-3817.jpg (autor: Foto Helena Mráčková)
img-3821.jpg (autor: Foto Helena Mráčková)
img-3842.jpg (autor: Foto Helena Mráčková)
img-3844.jpg (autor: Foto Helena Mráčková)
img-3830.jpg (autor: Foto Helena Mráčková)

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap