Czech Ensemble Baroque uvede oratorium Saul s Adamem Plachetkou

  17.7.2019
Czech Ensemble Baroque uvede oratorium Saul s Adamem Plachetkou

ZLÍNSKÝ KRAJ – Vrcholné oratorium Georga Friedricha Händela Saul zaznělo poprvé v Královském divadle v Londýně roku 1739. O 280 let později, 29. července 2019, zazní na nádvoří holešovského zámku v provedení Czech Ensemble Baroque se sólistou Metropolitní opery New York Adamem Plachetkou, kontratenoristou Piotrem Olechem, sopranistkou Natalií Rubis, tenoristou Krystianem Adamem a dalšími renomovanými pěvci včetně dvou mladých umělců, pocházejících přímo ze Zlínského kraje – sopranistkou Kristýnou Vylíčilovou a barytonistou Tadeášem Hozou.

Jedna z nejvýznamnějších hudebních událostí roku 2019 ozdobí 2. ročník unikátního cyklu staré hudby BACHA NA MOZARTA!, který pořádá soubor Czech Ensemble Baroque ve spolupráci s festivalem Musica Holešov za podpory Zlínského kraje.

Händelovo tříaktové oratorium Saul na libreto Charlese Jennense dějově vychází z biblických událostí, konkrétně První knihy Samuelovy. Příběh Saula, prvního krále Izraele, vykresluje přerod přátelství a obdivu zamýšleného Saulova následníka Davida v závist a nenávist, která je nakonec příčinou zkázy velkého panovníka. V dramatu se objevují také mýtické postavy čarodějnice z Endoru a ducha proroka Samuela, kterého čarodějnice vyvolá z mrtvých. Pro Händela typická velká sborová čísla patří k tomu nejdramatičtějšímu, co Händel napsal. Premiéra v Královském divadle v Londýně měla nevšední úspěch, proto bylo dílo uváděno i v dalších sezónách.

Vstupenky na toto unikátní představení, kde vystoupí na 60 umělců, jsou již prakticky vyprodané, proto pořadatelé přistoupili k mimořádnému opatření: „Zájem diváků nás samozřejmě velmi těší, ale vzhledem k plánovanému open air provedení musíme pamatovat na náhradní prostor, kde by dílo zaznělo za nepříznivého počasí. Ten je kapacitně menší než zámecké nádvoří. Nabízíme proto možnost zakoupení „voucheru“, který platí pouze na nádvoří. Při mokré variantě budeme divákům s „vouchery“ vstupné vracet,“ uvedla za pořadatele produkční Lucie Kořínková.

17. 7. 2019

Kontakty:

Czech Ensemble Baroque: http://www.ebcz.eu/ 

Musica Holešov: http://www.musica-holesov.cz/

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap