Cílem kazuistických seminářů je spolupráce napříč resorty

  7.11.2017
Cílem kazuistických seminářů je spolupráce napříč resorty

ZLÍN - První z řady kazuistických seminářů k problematice péče o ohrožené děti a rodiny v rámci projektu Ohrožené děti a mládež II ve Zlínském kraji se uskutečnil ve čtvrtek 2. listopadu v prostorách Dětského centra ve Zlíně.

Tato forma seminářů přináší možnost prohloubení spolupráce mezi odborníky, kteří působí v dané oblasti, a to prostřednictvím předem vybraného případu (kazuistiky). Předkladatel (pracovník, který daný případ řeší) ostatním účastníkům semináře podá podrobné informace o dané rodině a její situaci a předloží k řešení otázky, které si v tomto případě klade a na něž by rád znal jiný pohled. Celý seminář vede facilitátor, jehož úkolem je moderovat diskuzi ostatních účastníků k předložené kazuistice. Výsledkem semináře pak je pro předkladatele získání nových pohledů na řešenou kazuistiku a pro ostatní zúčastněné nové podněty pro svou práci.

Kazuistiku předkládala pracovnice sociálně aktivizační služby Charity Holešov, facilitátorkou byla PhDr. Stanislava Kebortová z uherskohradišťské školy pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Zúčastnili se pracovníci z několika sociálně aktivizačních služeb působících v kraji, z dětského domova a oddělení sociálně-právní ochrany několika městských úřadů.

Semináře jsou jednou z aktivit projektu Ohrožené děti a mládež ve Zlínském kraji II, jehož podstatou je další fáze transformace pobytových zařízení pro děti do 3 let. Nyní tato zařízení (Centrum ÁČKO Valašské Meziříčí a Dětské centrum Zlín) zahajují poskytování sociálních služeb pro ohrožené a znevýhodněné děti. Projekt byl zahájen v červnu tohoto roku a poběží až do května 2020. Kromě kazuistických seminářů zahrnuje také každoroční interdisciplinární semináře, workshopy a závěrečnou konferenci. Smyslem všech těchto akcí je navázat, případně upevnit spolupráci co nejvíce subjektů pracujících s dětmi v nepříznivé rodinné situací, ať už v oblasti školství, zdravotnictví, sociální či soudnictví.

 

Zpracovala: Eva Husáková

 

 

7. 11. 2017

Další informace:
Renata Janečková       
tisková mluvčí                                                
Krajský úřad Zlínského kraje                            
577 043 190, 731 555 161                    

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap