Charita Zlín získala již třetí „sociální automobil“

  13.2.2019
Charita Zlín získala již třetí „sociální automobil“

ZLÍN - Již třetí automobil, který bude sloužit pracovníkům Charitní pečovatelské služby Zlín, získala v úterý 12. února k terénní i ambulantní péči Charita Zlín. „Je výborné, že se díky vozidlu sociální služba ještě více přiblíží lidem. Na cestách za seniory a dospělými se zdravotním postižením jsou pečovatelky celý den, ročně najezdí v průměru téměř osmdesát tisíc kilometrů ve Zlíně a jeho nejbližším okolí,“ sdělila Michaela Blahová, radní pro oblast sociálních věcí, neziskového sektoru a rodinné politiky. Dva z těchto vozů Charita Zlín využívá již několik let.

Charitní pečovatelskou službu v loňském roce využilo 345 uživatelů, v terénu se uskutečnilo téměř 25 tisíc návštěv. Dotace na provoz Charitní pečovatelské služby Zlín v letošním roce poskytl Zlínský kraj z programu Zajištění dostupnosti sociálních služeb na území Zlínského kraje pro rok 2019, statutární město Zlín a dárci.

„Naším úkolem a posláním je pomoc potřebným. Nebylo by to možné bez podpory naší práce. Práce v sociálních službách je nedoceněná a pracovníkům to usnadní jejich práci. Musím tedy poděkovat za každou podporu, zvláště těm, kteří podporují díky dobrým výsledkům svého podnikání,“ poděkoval zástupcům 39 místních firem, které se letos do projektu zapojily, Vlastimil Vajďák, ředitel Charity Zlín.

Charitní pečovatelská služba Zlín je od roku 1991 poskytována denně terénní i ambulantní formou. Poskytovanými základními činnostmi služby je pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně, poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy, pomoc při zajištění chodu domácnosti, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím. Fakultativně služba nabízí dohled nad dospělým uživatelem služby. Jedná se o úkon v určitém časovém úseku, kdy pracovník služby zastoupí pečujícího rodinného příslušníka, a to nikoliv pravidelně, ale výjimečně a krátkodobě.

Zpracovala: Michaela Doleželová

13. 2. 2019

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz

-mg-2539-foto-jiri-balat.jpg
-mg-2512-foto-jiri-balat.jpg

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap