Cestovatelské přednášky - Maroko: Vábení Sahary

6.12.2018 - 14.3.2019
objekty Muzea regionu Valašsko
Muzeum regionu Valašsko, p. o.

V prostorách zámku Kinských ve Valašském Meziříčí jsme pro vás připravili cyklus pěti cestovatelských besed. Od listopadu do března, každý měsíc jedna. Besedy začínají vždy v 17:00, plné vstupné je 40 Kč a zlevněné 20 Kč.

A na jaké témata se můžete těšit?

Maroko: Vábení Sahary 6.12.2018 Královské město Marrákeš, bazary i koželužny, pouštní města, pohostinní Berbeři i arabští obchodníci, písečné duny i vysoké vodopády. Přednáší: Mgr. Jan Husák (pracovník muzea a středoškolský učitel)

Gruzie: tajemství ve stínu Kavkazu 10.1.2019 Trekování neporušenou přírodou, horské vesnice i rodové věže, výstup na pětitisícový Kazbek, návštěvy klášterů i čečenské vesnice. Přednáší: Mgr. Jan Husák (pracovník muzea a středoškolský učitel)

Kolumbie a Guatemala 14.2.2019 Potomci Mayů i narkobaroni, sopky a divoká nespoutanost Latinské Ameriky. Přednáší: Mgr. Petr Večeřa (pracovník Správy CHKO Bílé Karpaty)

Albánie a Makedonie: To je Balkán! 14.3.2019 Ochridské a Prespanské jezero, pelikáni kadeřaví, parky Mavrovo a Galičnica, albánská města i mořské pobřeží, dobré jídlo, pití a spousta zážitků. Přednáší: Mgr. Jan Husák (pracovník muzea a středoškolský učitel)