Ceny za kvalitní elektronickou komunikaci ve Zlínském kraji předány

25.3.2013
Ceny za kvalitní elektronickou komunikaci ve Zlínském kraji předány

ZLÍN – Představitelé Zlínského kraje dnes v Baťově mrakodrapu poblahopřáli vítězům krajského kola soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky měst a obcí a o nejlepší elektronickou službu. Do celostátního kola soutěže Zlatý erb, které proběhne 8. dubna v Hradci Králové, postupují: město Vsetín za nejlepší webové stránky měst, obec Pravčice za nejlepší webové stránky obcí a Uherské Hradiště za nejlepší elektronickou službu. Kromě toho byla vyhlášena také Cena veřejnosti, kterou získal web obce Přílepy.

Krajské kolo soutěže organizuje Zlínský kraj ve spolupráci se Sdružením Zlatý erb a letos se konal již 15. ročník. Cílem je podpořit modernizaci místních samospráv v oblasti informačních služeb poskytovaných s využitím internetu a ostatních elektronických médií. V krajských kolech se hodnotí tzv. povinně zveřejňované informace, kvalita úřední desky podle správního řádu, rozsah zveřejněných dalších informací, názornost ovládání webu, užitečnost a nápaditost, přehlednost stránky, výtvarné zpracování a bezbariérová přístupnost i pro nevidomé. V hodnotící komisi jsou zastoupeni odborní pracovníci krajského úřadu a také novináři.

„Kraj tuto soutěž tradičně podporuje, protože internet měst a obcí patří ke stále využívanějšímu způsobu informování občanů a také platí, že dobře udělané webové stránky přispívají k rozvoji cestovního ruchu,“ řekl hejtman Stanislav Mišák a poděkoval všem, kdo se na tvorbě webových stránek měst a obcí podílejí a stále je inovují.

Zástupce vítězných měst a obcí přišli pozdravit a podpořit v jejich činnosti i další představitelé Zlínského kraje: náměstek hejtmana Ivan Mařák zodpovědný za územní plánování, životní prostředí a rozvoj venkova, radní Petr Navrátil zodpovědný za oblast školství, mládeže a sportu, radní Jaroslav Kučera, který má na starosti dopravu, náměstek hejtmana Lubomír Nečas a Milena Kovaříková, předsedkyně výboru pro územní plánování, zemědělství, životní prostředí a rozvoj venkova Zastupitelstva Zlínského kraje.

Bližší informace a pravidla hlasování jsou k dispozici na internetových stránkách soutěže www.zlatyerb.obce.cz.

Kategorie o nejlepší webové stránky měst:
1. místo: Vsetín
2. místo: Zlín
3. místo: Uherské Hradiště

Kategorie o nejlepší webové stránky obcí:
1. místo: Pravčice
2. místo: Starý Hrozenkov
3. místo: Slopné

Nejlepší elektronická služba:
Uherské Hradiště: e-Analýza bezpečnosti

Cena veřejnosti (hlasovala veřejnost):
obec Přílepy