Centrální evidence válečných hrobů, dotace na opravy válečných hrobů

Centrální evidence válečných hrobů je databází všech válečných hrobů na území České republiky a českých válečných hrobů v zahraničí. Součástí informací o hrobech jsou i údaje o osobách pohřbených ve válečných hrobech nebo osobách připomenutých na pietních místech.

Údaje o válečných hrobech v rámci svého správního obvodu shromažďuje a aktualizuje obecní úřad obce s rozšířenou působností (Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem, Uherské Hradiště, Uherský Brod, Vsetín, Valašské Meziříčí, Rožnov pod Radhoštěm, Otrokovice, Luhačovice, Vizovice, Valašské Klobouky a Zlín). Údaje o českých válečných hrobech v zahraničí shromažďuje Ministerstvo obrany.

V centrální evidenci válečných hrobů na adrese: http://valecnehroby.army.cz/Evidence/Default.aspx

lze nalézt:

• válečné hroby v České republice
  • české válečné hroby v zahraničí
  • mapy lokalit válečných hrobů
  • způsob poskytování dotací na zabezpečení péče o válečné hroby
  • kontakty na všechny pracovníky odpovídající za evidenci válečných hrobů na Ministerstvu obrany, na všech krajích a na všech obcích s rozšířenou působností
  • užitečné odkazy týkající se problematiky válečných hrobů