Celý průtah v Ludslavicích je opraven a zprůjezdněn

4.9.2020
Celý průtah v Ludslavicích je opraven a zprůjezdněn

ZLÍNSKÝ KRAJ – Po kolaudaci byl již otevřen rekonstruovaný silniční průtah v Ludslavicích, konkrétně jeho druhá část. Skončila tak úplná uzavírka a objížďka přes Zahnašovice. Tato investiční akce přišla na 4,1 milionu korun. Investorem bylo Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), krajská příspěvková organizace.

„Stavební práce byly zahájeny letos v květnu, silnice zde byla opravena v celkové délce 125 metrů. Provedena byla nová konstrukce vozovky a v nezbytném rozsahu rovněž sanace zemní pláně,“ uvedl náměstek hejtmana Zlínského kraje pro dopravu Pavel Botek. Odvodnění vozovky bylo zajištěno sestavou nových prefabrikovaných dešťových vpustí. Nově byl vybudován pravostranný zastávkový pruh osobní linkové dopravy a instalováno vodorovné a svislé dopravní značení.

Souběžně s touto stavbou zajišťovala obec Ludslavice stavební úpravy chodníků, připojení účelových komunikací, vybudování parkoviště u hřbitova a přeložku veřejného osvětlení.

Co už se udělalo dříve

Práce silničářů na rekonstrukci první části průtahu v Ludslavicích probíhaly v roce 2019, kdy zde bylo upraveno 511 metrů komunikace s náklady přes 11 milionů korun. „Po realizaci letošní investice máme dokončenou rekonstrukci krajské silnice v celém průjezdním úseku Ludslavic,“ řekl ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Zpracováno s využitím tiskové zprávy Ředitelství silnic Zlínského kraje

4. 9. 2020