Byl spuštěn osmý ročník soutěže Můj první milion

  1.10.2014

Byl spuštěn osmý ročník soutěže Můj první milion

ZLÍNSKÝ KRAJ – Připravit zajímavý podnikatelský záměr, projít sítem výběru, získat zpětnou vazbu od odborníků a jako pomyslnou třešničku na dortu i prestiž a peníze, které pomohou s rozjezdem byznysu. Přesně na takovou cestu je možné se vydat prostřednictvím soutěže Nejlepší podnikatelský záměr, kterou pořádá Technologické inovační centrum Zlín. Letos v říjnu se začne psát již osmá kapitola příběhu o tom, jak si splnit sen a začít s vlastním podnikáním. Přihlásit se mohou studenti středních či vysokých škol i veřejnost.

Pro aktuální ročník jsou připraveny ceny v hodnotě 450 000 korun. „V hlavní kategorii, tedy v té, kde zápolí studenti vysokých škol a veřejnost, čeká na nejlepšího 70 000 korun a další ceny v podobě zázemí podnikatelského inkubátoru či poradenství v obchodní a marketingové oblasti. Pro nejlepší soutěžící je také připraven šestitýdenní akcelerační program v co-workingovém centru,“ říká ředitelka pořádajícího Technologického inovačního centra Zlín Daniela Sobieská. Přihlášky do soutěže je možné zasílat až do 30. ledna příštího roku. Více na www.mujprvnimilion.cz.

Tím nejhodnotnějším přínosem pro rozjezd podnikání ale stále zůstávají cenné rady od odborníků. Jedním z hlavních cílů soutěže je totiž právě vytváření podmínek pro rozvíjení podnikatelského ducha a podnikatelského vzdělávání ve Zlínském kraji. Součástí projektu je tak například série workshopů. „Letošními tématy jsou například způsoby oslovování investorů, nejčastější chyby v projektech či tzv. affiliate marketing,“ dodává Daniela Sobieská. Soutěž a související aktivity jsou tak důležitými základními kameny v budování start-up komunity ve Zlíně a okolí. 

V minulém ročníku se o přízeň poroty ucházelo celkem 51 projektů. Středoškoláci jich předložili 17, v kategorii veřejnost a studenti vysokých škol jich pak bylo 34. Všemi záměry se podrobně zabývali odborní hodnotitelé. Tradičně šlo o zástupce partnerů soutěže, investorů a podnikatelů.

V kategorii pro studenty vysokých škol a veřejnost si prvenství vybojoval s projektem PixelSquare Jan Valuštík. Aplikace pomocí systému tagováni označuje fotky a vyhledávání v nich se stává otázkou vteřin. Stejně jednoduché a rychlé je i jejich sdílení. Druhé místo se připsal projekt Starhills Raw Honey  Libora Svobody z Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Jde o export organického medu z České republiky do zemí Blízkého východu. Třetí místo pak získala Anna Vlčková s projektem jazykové školy Immer Vere. Zajímavé projekty byly předloženy i v kategorii středních škol. Porotu nakonec nejvíce zaujal nápad Dariny Knotkové ze Střední školy MESIT nazvaný Svět klobouků. Jde o zakázkovou výrobu pro folklorní soubory, ale i pro běžné nošení.

Jedním z těch, kdo soutěží s úspěchem prošel, je i Jan Valuštík s již zmiňovaným projektem PixelSquare. „Soutěž Můj první milion mě výrazně posunula. Porotci jsou zkušení, mají výborné dotazy a rozebírají nápad ze všech stran. To vás donutí být připraven, přemýšlet a celou věc posouvat dopředu. K čemu nám soutěž pomohla konkrétně, to bylo především vytvoření byznys plánu. V neposlední řadě, když se vám podaří vyhrát, získáte spoustu skvělých cen, možnost kanceláře a také finanční prostředky na uskutečnění svého plánu. Takže doporučuju vyplnit přihlášku,“ říká Jan Valuštík, který momentálně působí v budově 23 v továrním areálu ve Zlíně. Právě bezplatný pronájem kanceláře v tomto objektu, kde Technologické inovační centrum provozuje mimo jiné podnikatelský inkubátor, byl jednou z cen v soutěži.

Soutěž Nejlepší podnikatelský záměr ale není ani tak samostatnou akcí, jako spíše střípkem v mozaice toho, co dělá Technologické inovační centrum Zlín pro podporu podnikání mladých lidí v celém Zlínském kraji. Centrum například provozuje klubu Start-up 23, což je platforma sloužící pro setkávání, vzdělávání a sdílení informací o podnikání. Všem zájemcům o vlastní podnikání je pak určen web www.startpodnikani.cz. Na jednom místě tak najdou informace o podnikatelských plánech, o volbě právní formy podnikání či postup při založení živnosti nebo obchodní společnosti.

Nedílnou součástí komplexní podpory začínajících podnikatelů je pak nabídka zázemí pro podnikání a služby podnikatelského inkubátoru, virtuálního inkubátoru či co-workingu.

Více informací na www.ticzlin.cz.

 

Zpracovali: Daniel Vaněk, Jan Vandík

1. 10. 2014

Další informace:

Sýkorová Dvorníková Gabriela
tisková mluvčí
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161

Bc. Daniel Vaněk
vanek@ticzlin.cz
tel.: 734 443 879
www.mujprvnimilion.cz

 

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap