Budoucí strojaři se ve Zlíně školí na špičkových strojích

24.9.2015
Budoucí strojaři se ve Zlíně školí na špičkových strojích

ZLÍN – Zavedení moderní měřící techniky do výuky číslicově řízených strojů dnes spustili na Střední průmyslové škole polytechnické – COP Nad Ovčírnou ve Zlíně. Představení tohoto špičkového zařízení byl přítomen kromě ředitele školy Jiřího Charváta, generálního ředitele firmy TAIMAC – ZPS Michele William Taiariola a dalších čestných hostů také zástupce zřizovatele školy - Zlínského kraje - radní pro školství, mládež a sport Petr Navrátil.

„Když dobře funguje trojúhelník ŠKOLA – ZŘIZOVATEL – FIRMA, tak jako v tomto případě, je to výhra pro celý region a pro rozvoj pracovních příležitostí,“ řekl krajský radní Petr Navrátil a vyzdvihl skutečnost, že zatímco Zlínský kraj investuje značné finanční prostředky do modernizace školních budov, je přínosné, když ředitelé škol dokáží spolupracovat přímo s konkrétními firmami, které podporují praktickou výuku žáků a vychovávají si tak budoucí zaměstnance.

Souřadnicový měřící stroj s příslušenstvím v celkové hodnotě dosahující dvou milionů korun škole věnovala právě firma TAIMAC – ZPS, která dlouhodobě podporuje Střední průmyslovou školu polytechnickou - COP ve Zlíně. „Naši žáci mohou po absolvování studia bez potíží a zcela plynule přejít do výroby a nemají problém s uplatněním. Jestliže se dnes všude zdůrazňuje, jak potřebné je propojení firem se školami, myslím, že v tomto směru můžeme jít příkladem,“ řekl ředitel školy Jiří Charvát.

Střední průmyslová škola polytechnická – COP ve Zlíně má za sebou i rozsáhlou rekonstrukci, která spočívala v zateplení objektu a v kompletní výměně elektroinstalací. Tato investiční akce Zlínského kraje bude slavnostně ukončena 20. října.

Zpracovala Helena Mráčková

24. 9. 2015

Renata Škrobálková
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161
renata.skrobalkova@kr-zlinsky.cz

Fotografie č. 2 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 3 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 4 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 5 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 6 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 7 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 8 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 9 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 10 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 11 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 12 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 13 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 14 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 15 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 16 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 17 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 18 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 19 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 20 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 21 (foto: Ludvík Valouch)

.zip Fotografie ke stažení 30134,8 kB

• podatelna@kr-zlinsky.cz

Odkazy

Právní poradna - linka 199  |  Bezkorupce ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje zlk.neziskovka.cz - neziskové organizace ve Zlínském kraji Průmyslová zóna Holešov Jednotné územní plány a územně analytické podklady Inovace - Inovační portál Zlínského kraje Technologické inovační centrum Zlínský kraj - Východní Morava Energetická agentura Poradenská aplikace pro žáky středních a základních škol Program rozvoje obcí – aplikace OBCEPRO Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje, s.r.o.