Bude zpracována aktualizace Strategie rozvoje venkova Zlínského kraje

7.12.2015

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zpracování aktualizace svojí Strategie rozvoje venkova chystá Zlínský kraj. Navazovat bude na strategii z let 2010 až 2015 a platná bude až do roku 2020. Zpracování aktualizace strategie pro další období již odsouhlasili krajští radní a stejný krok doporučili také krajským zastupitelům.

„Cílem stávající i připravované Strategie rozvoje venkova Zlínského kraje je identifikovat rozvojové problémy v území obcí do 5 tisíc obyvatel a nalézt možnosti jejich řešení cílenou podporou relevantních rozvojových aktivit s využitím dostupných finančních zdrojů, ať už evropských, národních nebo krajských,“ uvedl náměstek hejtmana Ivan Mařák, který má rozvoj venkova ve své gesci.

Aktualizovaný dokument bude složen z analytické části, SWOT analýzy a návrhové části. Obsahem analytické části bude posouzení situace podle jednotlivých odvětví, diferenciace obcí, šetření potřeb obcí a vyhodnocení naplňování cílů stávající strategie včetně realizovaných projektů z Regionálního operačního programu, Programu rozvoje venkova, krajského Programu na obnovu venkova či národních zdrojů. Návrhová část bude obsahovat aktualizaci stávající návrhové části, stanovení problémových území, implementaci navržených opatření a finanční plán s uvedením potenciálních finančních zdrojů.

Zpracovaný návrh aktualizace bude předložen ke schválení Radě Zlínského kraje v září příštího roku.

Zpracoval: Jan Vandík

7. 12. 2015

Renata Janečková
Krajský úřad Zlínského kraje