Bezpečnostní rada Zlínského kraje

Jejím předsedou je hejtman, který jmenuje členy bezpečnostní rady kraje. Bezpečnostní rada kraje se řídí statutem bezpečnostní rady kraje a jednacím řádem bezpečnostní rady kraje. Bezpečnostní rada projednává úkoly k zabezpečení krizové připravenosti a zpravidla se schází dvakrát do roka, v případě potřeby i častěji.

• Z každého jejího zasedání je přijato usnesení, prostřednictvím kterého přijímají její jednotliví členové úkoly.
  • Bezpečnostní rada kraje je koordinačním orgánem pro přípravu na krizové situace.

Složení bezpečnostní rady kraje:

Bezpečnostní rada kraje byla zřízena nařízením hejtmana Zlínského kraje a má v současné době 9 členů.

jméno

9.

Karel Malinovský

tajemník Bezpečnostní rady Zlínského kraje

Bezpečnostní rada kraje projednává:

1. stav připravenosti kraje na řešení krizových situací, 2. krizový plán kraje, 3. havarijní plán kraje, 4. vnější havarijní plány, je-li jejich zpracovatelem kraj, 5. návrh koncepce ochrany obyvatelstva na území kraje a její rozpracování do plánů pro jednotlivá ochranná opatření, 6. zprávu o stavu monitorovacích, informačních a spojovacích systémů na území kraje a návrhy rozvoje těchto systémů, 7. finanční zabezpečení přípravy a řešení mimořádných událostí a krizových situací na území kraje včetně informace o náhradách za omezení vlastnického nebo užívacího práva a poskytnutí pomoci a náhrady škody vzniklé v souvislosti se záchrannými a likvidačními pracemi nebo cvičením při zásahu integrovaného záchranného systému, 8. návrhy dohod o spolupráci při řešení krizových situací s jinými kraji a při poskytování pomoci s územními celky sousedního státu, 9. závěry z kontrol prováděných v rámci prověřování krizové připravenosti kraje, 10. dokumenty související s krizovou připraveností kraje a činností integrovaného záchranného systému v kraji, 11. závěrečnou zprávu o hodnocení krizové situace a přijatých opatřeních a navrhuje způsob odstranění nedostatků 12. způsob seznámení obcí, právnických a fyzických osob s charakterem ohrožení na území kraje a s krizovými opatřeními.

Program a Usnesení Bezpečnostní rady Zlínského kraje

.pdf USNESENÍ z 37. BR ZK 39,77 kB