Během Týdne pro rodinu budou oceněni féroví zaměstnavatelé

11.5.2018
Během Týdne pro rodinu budou oceněni féroví zaměstnavatelé

ZLÍNSKÝ KRAJ – Ve dnech 12. až 20. května se ve Zlínském kraji uskuteční Týden pro rodinu. Záštitu převzala radní Michaela Blahová, zodpovědná za sociální věci.

„Aktivitami pořádanými v souvislosti se Dnem rodiny, který OSN vyhlásila na 15. května, chceme podpořit hodnotu rodiny založené na kvalitním a pevném vztahu muže a ženy a jejich zodpovědném přístupu k výchově dětí,“ uvedla radní.

V Baťově mrakodrapu proběhne 15. května v 16:00 vernisáž interaktivní výstavy „Obrazy rodičovství“ a hned poté budou předány ceny v soutěži Férový zaměstnavatel. Tu Zlínský kraj organizuje ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou, letos již po šesté.

Titul mohou získat firmy a společnosti, které dbají na rovné podmínky svých zaměstnanců a pomáhají jim sladit pracovní a rodinný život. Hodnotí se například to, zda zaměstnavatel nabízí svým lidem pružnou pracovní dobu či firemní aktivity i pro rodinné příslušníky, jestli zaměstnává osoby se zdravotním postižením i to, jakým způsobem podporuje veřejně prospěšné činnosti a sociální služby. V loňském roce byly oceněny Epos spol. s r.o., GENICZECH-M, spol. s r.o. a Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně.

Zpracovala: Helena Mráčková

11. 5. 2018