Během Silvestra a Nového roku posílí zdravotní záchranáři výjezdové skupiny

22.12.2015

ZLÍNSKÝ KRAJ – Každoročně je konec starého a začátek nového roku náročný, a to i pro personál Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje. Letos budou výjezdové skupiny záchranářů posíleny oproti běžnému provozu na všech oblastních stanovištích ve Zlínském kraji (Zlín, Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín a Valašské Meziříčí). Zdravotnické operační středisko bude posíleno o jednoho operátora, z důvodu očekávaného navýšení počtu telefonátů na tísňovou linku 155.

„Záchranáři na přelomu roku ošetřují především osoby pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek. S tím je také spojený zvýšený výskyt úrazů různé závažnosti. Specifickou skupinou jsou osoby poraněné zábavnou pyrotechnikou, která je typická pro toto období,“ uvedl Lubomír Nečas, náměstek hejtmana Zlínského kraje, zodpovědný za zdravotnictví.

Opatrní by měli být lidé taktéž při manipulaci s otevřeným ohněm, dále majitelé plynových kotlů, karem, ale i kotlů na pevná paliva a krbů v případech, že jejich zařízení neprošla pravidelnou roční prohlídkou, která zaručuje dobrý stav spalinových cest. Při požárech a závadách na nezkontrolovaných zařízeních dochází k častým otravám oxidem uhelnatým (CO), které mohou mít až fatální následky, kdy očekávaný příjemný prožitek z posezení u krbu se může změnit na boj o život.

22. 12. 2015

Renata Janečková
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161
renata.janeckova@kr-zlinsky.cz

• podatelna@kr-zlinsky.cz

Odkazy

Právní poradna - linka 199  |  Bezkorupce ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje zlk.neziskovka.cz - neziskové organizace ve Zlínském kraji Průmyslová zóna Holešov Jednotné územní plány a územně analytické podklady Inovace - Inovační portál Zlínského kraje Technologické inovační centrum Zlínský kraj - Východní Morava Energetická agentura Poradenská aplikace pro žáky středních a základních škol Program rozvoje obcí – aplikace OBCEPRO Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje, s.r.o.