Během Silvestra a Nového roku posílí zdravotní záchranáři výjezdové skupiny

  22.12.2015

ZLÍNSKÝ KRAJ – Každoročně je konec starého a začátek nového roku náročný, a to i pro personál Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje. Letos budou výjezdové skupiny záchranářů posíleny oproti běžnému provozu na všech oblastních stanovištích ve Zlínském kraji (Zlín, Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín a Valašské Meziříčí). Zdravotnické operační středisko bude posíleno o jednoho operátora, z důvodu očekávaného navýšení počtu telefonátů na tísňovou linku 155.

„Záchranáři na přelomu roku ošetřují především osoby pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek. S tím je také spojený zvýšený výskyt úrazů různé závažnosti. Specifickou skupinou jsou osoby poraněné zábavnou pyrotechnikou, která je typická pro toto období,“ uvedl Lubomír Nečas, náměstek hejtmana Zlínského kraje, zodpovědný za zdravotnictví.

Opatrní by měli být lidé taktéž při manipulaci s otevřeným ohněm, dále majitelé plynových kotlů, karem, ale i kotlů na pevná paliva a krbů v případech, že jejich zařízení neprošla pravidelnou roční prohlídkou, která zaručuje dobrý stav spalinových cest. Při požárech a závadách na nezkontrolovaných zařízeních dochází k častým otravám oxidem uhelnatým (CO), které mohou mít až fatální následky, kdy očekávaný příjemný prožitek z posezení u krbu se může změnit na boj o život.

22. 12. 2015

Další informace:
Renata Janečková                   
tisková mluvčí                                                
Krajský úřad Zlínského kraje                            
577 043 190, 731 555 161
renata.janeckova@kr-zlinsky.cz                                    

                                              

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Interactive s.r.o.