Baťův mrakodrap nabízí v lednu tři nové výstavy

  8.1.2016
Baťův mrakodrap nabízí v lednu tři nové výstavy

ZLÍNSKÝ KRAJ – Hned tři nové výstavy nabízí v měsíci lednu sídlo Zlínského kraje – Baťův mrakodrap. Ve dvou případech jde o přehlídky výtvarných prací žáků základních uměleckých škol, třetí výstava pak prostřednictvím fotografií přibližuje historii lidových hudeb ve Zlínském kraji.

Výstava o historii lidových hudeb je umístěna ve 14. etáži budovy a je ji možno zhlédnout do 31. ledna. Tvořena je výběrem fotografií starých lidových muzik z 19. a 20. století, a to z území celého Zlínského kraje. Na fotografiích nejsou zachyceny pouze hudby vycházející z místních lidových tradic, ale rovněž ty, které k nám přišly z jiných evropských států i z dalších koutů světa. „To, že se uchovala tradice lidové písně, považuji za jedno z největších kulturních bohatství našeho kraje. Vždyť i významný hudební skladatel Bohuslav Martinů kdysi řekl, že nezná nic silnějšího, než je moravská lidová píseň, “ uvedl Jiří Severin ze Slováckého muzea, z jehož sbírky vystavené fotografie pocházejí.

Výstava ve 3. etáži představuje práce žáků výtvarného oboru ze Základní umělecké školy Zlín, konkrétně pak kresby, malby, ale i další výtvarné techniky. Kromě toho obsahuje také fotografie zachycující tvorbu žáků v učebnách školy i ve volné přírodě. K vidění je do 28. ledna.

Výtvarné práce žáků, tentokrát ze Základní umělecké školy Morava ve Zlíně, nabídne také výstava, která bude v nejbližších dnech zahájena v 16. etáži. Zastoupeny zde budou práce, které získaly řadu ocenění, například na Mezinárodní výstavě dětské kresby v Polsku. Výstava potrvá do 31. ledna.

Vstup na všechny výstavy je zdarma.

 

Zpracoval: Jan Vandík

8. 1. 2016

Další informace:

Renata Janečková
tisková mluvčí
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161
renata.janeckova@kr-zlinsky.cz

 

Fotografie č. 2 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 3 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 4 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 5 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 6 (foto: Ludvík Valouch)
Fotografie č. 7 (foto: Ludvík Valouch)

Dokumenty ke stažení

.zip Fotografie ke stažení 9228,76 kB

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Interactive s.r.o.