Asistenti pedagoga mají zájem o profesní seberozvoj

  22.1.2021
Asistenti pedagoga mají zájem o profesní seberozvoj

ZLÍN - Ve čtvrtek 21. ledna odpoledne se uskutečnil webinář pořádaný v rámci projektu Krajský akční plán rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje (KAP). Lektorky Vladimíra Šmídková a Petra Slováková se v něm věnovaly tématu ošetření žáků se speciálními vzdělávacími potřebami ve vzdělávacím procesu a spolupráci speciálně pedagogických center (SPC) se školami.

Na vzdělávání určené asistentům pedagoga, učitelům/učitelkám a pracovníkům školních poradenských pracovišť se přihlásil rekordní počet účastníků ze základních a středních škol v kraji. Necelé tři stovky, což je dvojnásobek než na prvním tematickém webináři na začátku ledna. „Potvrdilo se nám, že asistenti a asistentky pedagoga mají zájem o další profesní seberozvoj, online forma i časová dotace jim plně vyhovují. A také, že kvalita vzdělávání pořádaného Zlínským krajem je na velmi vysoké úrovni,“ sdělila radní pro oblast školství a kultury Zuzana Fišerová. „Osobně jsem moc ráda, že se v projektu KAP orientujeme na podporu všech žáků a jejich pedagogů, budování zdravých vztahů, pozitivního naladění a dobrého prostředí v našich školách. Asistenti pedagoga jsou smysluplnou a hodnotnou součástí celého pedagogického týmu a k těmto našim snahám významně svojí prací přispívají,“ dodala Zuzana Fišerová.

Druhá ze série dvouhodinových webinářů byla zaměřená práci školských poradenských zařízení a spolupráci se školami. Také tentokrát si účastníci pochvalovali přímou interakci s lektorkami, zodpovídání konkrétních dotazů, uvádění konkrétních situací a příkladů z praxe. Líbil se jim způsob řízení online akce s jasnými pravidly, srozumitelný a výstižný výklad, včetně přehledného rozčlenění jednotlivých podpůrných opatření.

 

Další plánované webináře:

  • Hodnotové vzdělávání jako nástroj spolupráce pedagogického sboru a asistentů pedagoga (Jiří Luka) – 4. 2. 2021
  • Vhled do jednání dětí v náročných životních situacích, zvláště v sociální sféře (Petr Jarolímek), Integrace cizinců z pohledu Krajského úřadu Zlínského kraje (Olga Vallová) – 18. 2. 2021

 

Informace o konání webinářů a způsobu přihlášení budou zveřejněny na portálu Zkola.cz nebo je možné se informovat u Jitky Šimkové, tel. 577 043 745, 731 555 064.

 

22. 1. 2021

Kontakt:
Mgr. Jitka Šimková
Oddělení mládeže, sportu a rozvoje lidských zdrojů
Odbor školství, mládeže a sportu
Krajský úřad Zlínského kraje
třída Tomáše Bati 21, 761 90 Zlín
tel.: +420 577 043 745
mob.: +420 731 555 064
http://www.kr-zlinsky.cz

 

foto-vebinar.jpg
logolink-op-vvv-hor-barva-cz.jpg

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí, středa 8:00 - 17:00
všechna pracoviště vč. podatelny

  • úterý, čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
podatelna krajského úřadu
(ostatní pracoviště pouze po objednání)
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap