ANIMÁG Kroměříž 2019 míří do finále

28. 5. 2019

Letošní 4. ročník celostátní soutěže v animované tvorbě dětí a mládeže odstartoval již na podzim roku 2018 vyhlášením. Postupně v průběhu roku 2019 se před odbornou porotu dostaly desítky krátkých animovaných snímků, které byly roztříděny do šesti kategorií podle věku tvůrců a typu škol, které snímky do soutěže přihlásily.

V závěru měsíce května probíhá přehlídka těch nejúspěšnějších snímků na plátně kina Nadsklepí. Školáci z kroměřížských škol i veřejnost tak mají příležitost zhlédnout ve světové premiéře zajímavé animátorské pokusy dětí a mládeže ve věku 6 až 19 let. Vše vyvrcholí v rámci slavnostního vyhlášení výsledků 4. ročníku soutěže Animág Kroměříž 2019, které se uskuteční v sále kina Nadsklepí v Kroměříži v úterý 4. 6. 2019 od 14 hodin. Právě zde pak porota odtajní, kdo v jednotlivých kategoriích získá zasloužené ocenění a potlesk diváků. Pořadatelé z Vyšší odborné školy pedagogické a sociální a Střední pedagogické školy Kroměříž ve spolupráci s Domem kultury v Kroměříži opět připravili zajímavý program pro úspěšné zakončení oblíbené soutěže určené jako podpora tvůrčích a ICT dovedností na různých typech škol.

Soutěž animované tvorby dětí a mládeže úspěšně proběhla pod záštitou starosty města Kroměříže Jaroslava Němce i radního Zlínského kraje Petra Gazdíka. Soutěž podpořilo město Kroměříž a také Ministerstvo kultury ČR. Doprovodný program se koná ve spolupráci s Metodickým centrem zahradní kultury v Kroměříži. Důležitým přesahem animátorské soutěže je také uvedení pásma toho nejlepšího z Animága Kroměříž 2019 na 59. ročníku Zlín Film Festivalu.

Nejen přehlídky a slavnostní vyhlášení dotvoří finále Animága. Stejně jako v loňských ročnících navazuje na den slavnostního vyhlášení také tzv. inspirační den (5. 6. 2019), který je odměnou všem úspěšným tvůrcům a současně jim nabízí nevšední podněty pro další tvorbu prostřednictvím odborných lektorů a profesionálů z oblasti animace a audiovizuální tvorby.

Mgr. Jana Vítková
mobil: 605 292 721
e-mail: j.vitkova@ped-km.cz

Doprovodné informace: www.animag-kromeriz.cz

pozvanka-animag-slavnostni-2019.jpg

web, intranet, redakční systém ESMEDIA Publishing a.s.