AKTUALIZOVÁNO: O děti zaměstnanců IZS, nemocnic, sociálních služeb i bezpečnostních sborů je postaráno

19.10.2020

ZLÍNSKÝ KRAJ – Od středy 14. října, kdy byly na základě krizového opatření vlády uzavřeny základní školy, mají zaměstnanci poskytovatelů zdravotních a sociálních služeb, hygienických stanic, bezpečnostních sborů, ozbrojených složek, složek Integrovaného záchranného systému a dalších profesí dle včerejšího usnesení vlády č. 1033 možnost poslat své děti ve věku od 3 do 10 let do jedné vybraných škol ve Zlínském kraji, kde je o tyto děti postaráno.

„Postarat se o děti zdravotníků, záchranářů, policistů, hasičů, pracovníků sociálních služeb či bezpečnostních sborů je v současné situaci naprosto nezbytné, protože potřebujeme, aby se tito lidé mohli naplno věnovat své profesi. Spoléháme na ně a děkujeme jim v této nelehké době za jejich odvedenou práci a nasazení,“ poděkoval hejtman Jiří Čunek.

Aktuálně jde o celkem 19 škol rozmístěných po celém kraji, na území každé obce s rozšířenou působností je minimálně jedna. Jejich seznam viz níže.

Zájemci o umístění dítěte mohou se svými požadavky kontaktovat přímo jednu ze škol, která je nejblíže jejich bydliště, a zároveň je v kopii poslat na krajský úřad na email: michal.duda@kr-zlinsky.cz.

Školská zařízení, která zajišťují péči o děti

Zpracoval: Jan Vandík

19. 10. 2020