Aktivity kulturních organizací ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU se znovu přesouvají do online prostředí

20. 11. 2020

Probíhající nouzový stav opět uzavřel výstavy a zrušil plánované podzimní akce. Kulturní svět se snaží s tímto složitým obdobím vypořádat a přesunuje některé aktivity do virtuálního prostředí. I naše organizace, muzeum, galerie a knihovna, přichází po vzoru jara znovu s rozmanitou nabídkou dostupnou online. 

Už na jaře jsme přizpůsobili naši činnost a začali jsme nabízet návštěvníkům kulturu online. Na webových stránkách 14-15.cz jsme spustili virtuální prohlídky výstav a natočili řadu videí z výstav, které stojí za to vidět. Pomohla i některá média, která přinášela reportáže a rozhovory z našeho prostředí. Nechyběl bohatý program pro čtenáře knihovny a nezapomněli jsme ani na ty nejmenší, pro které organizace připravily online tvořivé dílny. Zůstali jsme s našimi návštěvníky v maximálním kontaktu. Využili jsme všechny dostupné formáty, které nám online prostředí nabídlo. Nyní, kdy jsme vládními opatřeními opět uzavřeni, máme pro návštěvníky velkou nabídku prohlídek a služeb online.“, řekla na úvod Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, p.o..

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně nabízí například eVýpůjčku, kde si čtenáři mohou zapůjčit online knihy z bohaté databáze. Ta obsahuje mj. bestsellery a dlouho rezervované nejžádanější tituly. Novou službou jsou DNNT – Díla Nedostupná Na Trhu. Tato databáze zpřístupňuje zájemcům tisíce digitalizovaných knih a dalších dokumentů, které již nejsou dostupné na knižním trhu. A zmíníme i hudební databázi Naxos Music Library obsahující přes 150 tisíc CD různého žánru. Knihovna připravila také online výtvarnou soutěž pro děti s názvem Kočky, kam se podíváš

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně přináší především virtuální prohlídku stálé expozice Prostor Zlín | Řády vidění. Další možností je zalistovat v online archivu čtvrtletníku Prostor Zlín, který galerie vydává více než 20 let. Archiv zahrnuje kompletní vydání od roku 2009 do 2018, které si lze prohlédnout nebo stáhnout v PDF. Galerie ale myslí i na děti. Sice do ní nemohou zavítat osobně, přesto jsou pro ně připraveny virtuální aktivity. Například Galeřiště online, které jednou týdně přinese novou  tvořivou dílnu s návodem, jak si doma vyrobit vybraný atraktivní výrobek.

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně nynípracuje s video reportážemi, které byly oblíbené už v jarním období. Můžete si prohlédnout například video z výstavy Poslové z vesmíru, meteority a tektity. 

Závěrem připomeneme Závěrem připomeneme virtuální prohlídku 14|15 BAŤOVA INSTITUTU,  která provede online návštěvníky všemi expozicemi i dalšími zajímavými prostory institutu.

Na dalším programu intenzivně pracujeme a pevně věříme, že se situace brzy zlepší a otevřeme se pro veřejnost. Nyní nabízíme kulturu online a všem vřele doporučuji nahlédnout a alespoň virtuálně strávit ve výstavních prostorách galerie či muzea hezký čas, využít nabídky služeb knihovny nebo aktuálních doprovodných programů, zejména pro děti.“, uzavřela komentář k aktuálnímu dění v institutu Petra Kubíková.

Průběžně lze sledovat novinky a zajímavosti na www.14-15.cz.

    

    Kontakt:

     Petra Štrofová

     PR manažerka

    14|15 Baťův institut, příspěvková organizace

 

 

    14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín

    Tel: 736 505 513, e-mail: petra.strofova@14-15.cz

 

foto-jsfabb-platforma-v-desti.jpg
500-320-knihovna-online-podzim.jpg
dnnt-knihovna-kfbz.jpg
galerie-kgvu-online.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap