A-FilmTeensFest 2021

10. 11. 2021

Mezinárodní on-line festival audiovizuální tvorby dětí a mládeže do 21 let startuje 14. listopadu ve 14 hodin na www.afilmteensfest.com. A-FilmTeensFest, organizovaný Adonai for People o.p.s. a Sunfilms s.r.o., je festival audiovizuální tvorby nejmladších ve věku od 7 do 21 let. Navazuje na Teenfilmfest, který se uskutečnil v roce 2019 v pražském kině Světozor a v roce 2020 pokračoval online projekcemi filmů pro školy. Přináší aktuální koncept, ve kterém chceme pokračovat i v budoucnu. Jeho součástí jsou též workshopy, talk show, Q&A (rozhovory s autory) a streamované hodnocení poroty. Vítězové jednotlivých kategorií budou oceněni v Kině Pilotů dne 4. prosince 2021 (začátek ve 14.30 hod.). Festival zakončí streamované hodnocení poroty a projekce vítězných filmů 5. prosince 2021.

Čeští a zahraniční mladí autoři budou společně soutěžit v pěti žánrových kategoriích a dále ve čtyřech podkategoriích dle věku tvůrců, celkem je 20 základních soutěžních kategorií. Kromě vítězství v jednotlivých kategoriích si za své počiny mohou odnést také jedno z 8 mimořádných ocenění, např. Cenu V. Jasného a Ben Barenholtz Award. „Při výběru filmů se zaměřujeme na aktuální témata, jako např.: šikana, příroda a člověk, kybersvět, diskriminace, národnostní menšiny, Láska v různých podobách, rodina a vztahy“ říká ředitelka festivalu Zuzana Dražilová a dodává: „Workshopy např. na témata „Šikana na internetu a duševní zdraví mládeže“ a „Kybersvět a rozlišování informací“ se uskuteční ve spolupráci se ZŠ Kladská a Campanus v Praze a budou streamovány z těchto škol. Workshop pro začátečníky se uskuteční také v angličtině z Londýna. Výhodou festivalu je jeho on-line prostředí, takže filmy a doprovodný program mohou sledovat i žáci v karanténě, z pohodlí domova.“

Festival nabízí celkem 172 filmů (včetně několika videoklipů a znělek) z celkem 22 různých zemí, např. z Pákistánu, Jižní Koreje, Austrálie, různých zemí Evropy, USA, Kanady apod., 93 z nich je zahraničních (55 %) a 79 českých (45 %). Partnerskými organizacemi a festivaly jsou např. Youth Cinema Network, Fresh IFF (Irsko), Camera Zizano (Řecko), Film Factory (Slovinsko), NUFF (Norsko), Next FF (Dánsko), Lahore ICHFF (Pákistán), Madrese IFF (Irán), BIKY (Jižní Korea), SPARKS (Velká Británie), Reel Youth (Kanada), IYFF Plasencia Encorto (Španělsko), Bibiana (Slovensko) Umělecká agentura Ambrozia a Asociace pro filmovou a audiovizuální výchovu (ČR) a další.  V porotě zasednou např. začínající herečka Anička Čtvrtníčková nebo Jana Hojdová, kameramanka úspěšného filmu „Zrcadla ve tmě“,  filmová režisérka a scenáristka Barbora Chalupová (2020 Český lev  a Cena české filmové kritiky za snímek „V síti“) aj.

AFTF je platformou pro prezentaci, vzájemné poznání, rozvoj talentů i zprostředkování českých filmů zahraničním festivalům. Jedním z jeho cílů je podpořit audiovizuální a mediální výchovu na školách, která se stává nedílnou součástí našich životů. Přináší zábavu, nové informace a poznatky, inspiraci, tvořivost, spolupráci, prevenci a představení mladé generace, která je naší budoucností.

Polovina vstupného pokryje filmové workshopy pro dětské domovy.

Podrobný program, další informace a vše, co vás bude zajímat, naleznete na stránkách www.afilmteensfest.com. Filmy jsou postupně představovány na facebookovém profilu „A-Filmteensfest 2021“ a na YouTube kanálu, kde si určitě z filmů vybere každý. Zveme vás ke sledování začínajících talentovaných filmařů z celého světa, zveme vás na mezinárodní A-FilmTeensFest 2021!

Důležité festivalové sociální sítě:

https://linktr.ee/afilmteensfest?fbclid=IwAR1zJv6YNFIF2u6p-EZ99LdcWJQE52je7d9L8KVg7gfJPT5ECHyPz01Wkx0

a-teen-fest-2.jpg
a-film-test.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap