Oficiální portál Zlínského kraje

Regionální kalendář Zlínského kraje

Regionální kalendářZlínského kraje

Probíhající a plánované akce

ANO, KSČM, ČSSD a Svobodní a Soukromníci zmařili šanci postavit novou nemocnici ve Zlíně

ANO, KSČM, ČSSD a Svobodní a Soukromníci zmařili šanci postavit novou nemocnici ve Zlíně

21. 6. 2019 / Výstavbu nové nemocnice ve Zlíně Malenovicích podpořilo v pátek 21. června z jednačtyřiceti přítomných zastupitelů 21 zastupitelů za KDU-ČSL, STAN, SPD a část zastupitelů ODS. Koaliční zastupitelé za Hnutí ANO 2011 projekt nepodpořili.

„Šanci obyvatel Zlínského kraje mít novou nemocnici shodili ze stolu naši koaliční partneři Hnutí ANO 2011, i když jsme se po pondělním zastupitelstvu společně dohodli na podpoře výstavby. Je to pro mě velké zklamání a nechápu, proč už v pondělí neřekli, že výstavbu nepodpoří a museli jsme dělat šaškárnu s dnešním zastupitelstvem a tím tak komplikovat život všem," uvedl po hlasování hejtman Jiří Čunek, který má zdravotnictví v kraji ve své gesci a dodal: „Naši koaliční partneři z ANO tak zhatili práci odborníků, kteří více jak rok intenzivně pracovali na projektu nové nemocnice, jejíž výstavba by trvala 6 let a byla by o více jak 3 miliardy levnější než rekonstrukce starého areálu KNTB. Navíc se obávám, aby dnešním rozhodnutím zastupitelů za ANO, KSČM, ČSSD a Svobodné a Soukromníky nenastal odliv lékařů a zdravotníků z Baťovky, protože věřili ve zdravý rozum a vědí na rozdíl od zastupitelů, co by to pro ně znamenalo léčit na staveništi."

„Přes to stejně věřím, že se nová nemocnice prosadí, protože naprosto jasně je to nejlepší a nejlevnější řešení," uzavřel hejtman Čunek.

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky