80 let vsetínského hokeje

1.10.2019 - 24.11.2019
Zámek Vsetín
Muzeum regionu Valašsko

Nejen útok na vysněný návrat do extraligy, ale i oslavy 80 let založení klubu vyhlíží v letošní sezoně hokejisté a fanoušci VHK ROBE Vsetín. Muzeum regionu Valašsko u té příležitosti připravilo dárek v podobě velké výstavy, která probíhá od soboty 14. září na vsetínském zámku. Těšit se můžete na exkluzivní exponáty, zajímavé atrakce a doprovodné akce pro děti i dospělé.

Výstava nese název 80 let vsetínského hokeje a mapuje historii klubu od jeho založení až po současnost. „Nápad na její uspořádání vznikl už před dvěma lety. Tehdy jsme v Mramorovém sále děkovali partnerům našeho klubu za uplynulou sezonu. Interiér zámku se nám moc líbil, stejně jako stávající výstavy a expozice. Kontaktoval jsem kurátora Pavla Mašláně z Muzea regionu Valašsko, jemuž se nápad také líbil, a ihned jsme se pustili do práce,“ přiblížil předseda klubu VHK ROBE Vsetín Libor Forch.

Organizátorům se podařilo získat od sběratelů a fanoušků celou řadu vzácných exponátů. „Děkujeme všem, kteří nám pomohli. Návštěvníci si tak budou moci prohlédnout spoustu unikátních dobových fotografií, porovnat rozdíl mezi starou a současnou výstrojí hokejistů nebo zavzpomínat na slavnou extraligovou éru. Nebude to ale jen výstava artefaktů doby. Připravujeme také různé interaktivity i doprovodné akce. Zatím je ale nebudeme všechny prozrazovat,“ nastínil kurátor výstavy Pavel Mašláň.

Vernisáž výstavy proběhla v pátek 13. září. Trenér Jiří Dopita na něm sice scházel, všem návštěvníkům výstavy ale vzkázal: „Osmdesát let je úctyhodná doba a jen dokládá, jak velkou má hokej na Vsetíně tradici. Jako hráč jsem na Valašsku zažil krásné roky kariéry a angažmá si užívám i teď jako trenér. Máme své ambice a věřím, že budeme i nadále úspěšní a i v narozeninové sezoně budeme fanouškům přinášet radost.".

Fotogalerii z vernisáže výstavy najdete ZDE