61. ZLÍN FILM FEST bude zaměřen na literaturu ve filmu

  26.2.2021
61. ZLÍN FILM FEST bude zaměřen na literaturu ve filmu

ZLÍN – Tematické zaměření, grafickou podobu i organizaci nadcházejícího 61. ročníku ZLÍN FILM FESTIVALU – mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež, na tiskové konferenci představili pořadatelé festivalu společně s partnery. Zlínský kraj, který tuto akci tradičně významně podporuje, reprezentovala statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová a radní pro kulturu a školství Zuzana Fišerová.

Prezident festivalu Čestmír Vančura předeslal, že letošní ročník – stejně jako loňský – opět vzniká v komplikovaných podmínkách, ale organizátoři se rozhodli nerezignovat a dělají vše pro to, aby návštěvníci a hlavně děti, jimž je určena tato tradiční soutěžní filmová přehlídka, byly spokojeny.

Festival bude s ohledem na nevyjasněnosti ohledně pandemie COVID-19 rozdělen do dvou částí: v tradičním květnovém termínu (od 28.5. do 1.6.) je plánována první část, která bude mít on-line charakter. V září (od 9.9 do 15.9) by se pak měla uskutečnit druhá část, která by měla mít co nejstandardnější podobu. 

Statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová pozdravila všechny přítomné nejen jménem svým, ale i jménem celé Rady Zlínského kraje. „Situace koronaviru dopadá na všechna odvětví, a velmi tvrdě i na kulturu. Ve vedení kraje jsme si dobře vědomi toho, jak velký význam festival má – nejen ve smyslu nadregionálním, ale i mezinárodním. Chci zdůraznit, že Zlínský kraj festival podporoval, podporuje a věřím, že i do budoucna podporovat bude. Velmi se těším na vzájemnou spolupráci, na naši společnou energii i na to, že se na festivalu sejdeme,“ prohlásila Hana Ančincová.

Letošní ročník bude zaměřen na téma Literatura ve filmu a snahou pořadatelů je přiblížit význam literatury, respektive kvalitní literární předlohy, pro vznik filmového díla. Od toho se odvíjí také vizuální podoba, kterou zpracoval Zdeněk Macháček, a hravým způsobem využívá symbolu knihy a kamery.

Tiskové konference se distanční formou účastnil také výkonný ředitel dětského programu České televize (která je jedním z hlavních partnerů festivalu) - Petr Koliha. Ten zdůraznil nutnost pomáhat dětem orientovat se v současném složitém světě, přinášet jim zábavu, vzdělání, ale především s nimi komunikovat.

 

Více na www.zlinfest.cz

 

26. 2. 2021

Další informace:
Helena Mráčková
oddělení komunikace a vztahů s veřejností
577 043 191, 731 555 179
helena.mrackova@kr-zlinsky.cz

02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap