13. ročník výstavy MÁ VLAST CESTAMI PROMĚN

24.1.2021

Máte ve svém okolí povedenou rekonstrukci nebo úpravu krajiny? Nebo jste sami tvůrci takové proměny? Pochlubte se svým dílem a inspirujte ostatní.

PŘIHLASTE SVOU PROMĚNU do 13. ročníku výstavy, který bude zahájen 12. 6. 2021 v Praze na Vyšehradě. Zde výstava setrvá přibližně měsíc, a poté se rozjede v dílčích kolekcích do všech krajů naší vlasti. Nezapomeňte fotit – k výrobě plakátů jsou potřeba fotografie před a po rekonstrukci.

Co je vystavovatelům nabízeno:
  • Tvorba plakátu ve formátu B1 z dodaných podkladů (včetně překladu resumé do angličtiny a grafického zpracování)
  • Vytištění a vystavení na slavnostním zahájení na Vyšehradě a v krajských kolekcích po celý rok
  • Tiskové PDF informačního plakátu A3 (informace o účasti proměny na putovní výstavě a výzva k hlasování v soutěži o nejkrásnější proměnu)
  • VIP pozvánka na slavností vyhlášení na Vyšehradě
  • Propagace proměny na webu www.cestamipromen.cz a Facebooku
  • Publicita v médiích (naše výstava má přes 100 mediálních výstupů ročně)
  • Možnost prezentace výstavy ve vašem městě nebo obci!
 Co je vystavovatelům nabízeno:
  • Základní poplatek za celoroční propagaci jedné proměny je 4 500 Kč, (celkem 5 445 Kč včetně DPH)

Svou proměnu můžete přihlásit pomocí jednoduchého formuláře na www.cestamipromen.cz/prihlasit-promenu.

O výstavě

Národní putovní výstava „MÁ VLAST CESTAMI PROMĚN", kterou pořádá spolek Cestami proměn, z.s., představuje výrazné proměny v krajích - nově opravené, znovuoživené či jinak k lepšímu upravené stavby, objekty, prostranství… Umožňuje tím realizátorům pochlubit se a rozšířit povědomí o svém díle, inspirovat ostatní, přitáhnout návštěvníky, podnítit u veřejnosti hrdost, identitu a příslušnost k danému místu. Výstava se od roku 2009, kdy se uskutečnil její první ročník, vyprofilovala jako významná akce v oblasti kulturní i cestovního ruchu.

Podstatou je prezentace projektů (proměn) na laminovaných plakátech o velikosti B1, na kterých jsou vždy dvě velké fotografie původního a reno-vovaného stavu daného místa a jsou doplněny textem v češtině a angličtině. Plakáty na kovových stojanech pak „putují“ v kolekcích (např. JMK+OLK+ZK) po celé České republice – po knihovnách, hradech a zámcích, univerzitách, úřadech, školách, nádražích či významných akcích v regionech.

Úřední hodiny (včetně podatelny)