„TAK TO VIDÍM JÁ“ – distanční výuka očima žáků SOU Uh. Brod

6. 1. 2021

Začal nám nový rok a školy po celé republice se opět zavřely a děti se tak opět učí z domova! Je to situace, kterou nikdo z nás nepamatuje a která různými způsoby zasahuje do života většiny z nás. Zatímco minulý školní rok děti ztratily téměř jedno celé pololetí klasické výuky, vše nasvědčuje tomu, že letos to nebude jiné. S tím rozdílem, že žáci, učitelé i rodiče jsou na tento způsob výuky lépe připraveni a už vědí, co je čeká.

Nabízíme Vám zajímavé pohledy do nevšedních všedních dní některých našich žáků.

Bára: „ Chybí mi každodenní setkání se spolužáky.“

Výuka on-line, kterou teď zažíváme, není pro mě nic příjemného. Samozřejmě že to má i své výhody. Můžu si vše pohodlně vyhledat a vypracovat, aniž bych za celý den musela opustit svoji milovanou postel. Já bych ale, upřímně, raději chodila do školy. Chybí mi setkávání se každý den na chodbě se svými spolužáky a všechno ostatní, co k tomu patří. Doufám, že se situace brzy zlepší a vše se vrátí do normálu.

Tereza: „Nemusím nosit roušku.“

Distanční výuka má svoje výhody i nevýhody. Můžu trávit více času s rodinou nebo se učit v pyžamu. Díky domácí výuce jsem se naučila víc pracovat s technikou a rozplánovat si den. A hlavně nemusím nosit roušku, což je asi ta největší výhoda. Ta největší nevýhoda je ta, že se nemůžu vídat s kamarády.

Kuba: „ Do školy chodím v pyžamu.“

Výhodou distanční výuky je to, že můžu být doma a výuku si rozložit do celého dne. Mám na pochopení více času. Nemusím tak brzy vstávat a můžu chodit do školy v pyžamu. 
Ale na druhou stranu nemám kontakt s učiteli a se spolužáky a hůře chápu nové učivo. Ne všechno jsou mi rodiče a sourozenci schopni vysvětlit.

Jirka: „Učím se být samostatný.“

Zpráva o tom, že se opět začneme učit z domova, mě sice zaskočila, ale docela potěšila.  
Nejsem z Uherského Brodu, a tak je pro mě velkou výhodou, že nemusím dojíždět a vstávat už v 5 hodin. Práci si můžu rozvrhnout podle sebe, a to mi vyhovuje.
Mým rodičům se ale nelíbí, že trávím spoustu času u počítače.  Jsou ale rádi, že trávíme víc času pohromadě a odpadají starosti s dojížděním. Distanční výuka mě učí líp si zorganizovat práci, rozvrhnout čas a být samostatnější.

Eva: „Doma mě mnoho věcí rozptyluje.“

Co se týče učení z domova, má své výhody i nevýhody. Největší problém pro mě stále zůstává donutit se udělat zadanou práci. Když jsme byli ve škole, vše jsem udělala tam spolu s učiteli a mými spolužáky a když jsem přišla domů, zbylo mi jen pár úkolů a ty nezabraly moc času. Takto z domova mám ale spoustu věcí, které musím udělat sama. Často nestíhám, protože se prostě nedokážu donutit a stále mě něco rozptyluje. Samozřejmě má to i pár výhod - můžu si nastavit vlastní plán práce, můžu vstát, kdy chci, pracovat můžu kdykoliv a jediné, co musím dělat podle školního plánu, jsou termíny odevzdání. Asi bych ale byla radši, kdyby se školy otevřely.

Toto bylo krátké nahlédnutí pod pokličku současné výuky některých našich žáků.

Závěrem bych ráda popřála do nového roku nám všem především pevné zdraví. Zachovejme si prosím i nadále vzájemnou toleranci a ohleduplnost. Vím, že letošní rok pro některé z nás nebude rokem hojnosti, můžeme se ale pokusit naleznout pocit spokojenosti uvnitř rodin, přátel, své práce. Věřme, že se vše brzy vrátí do starých kolejí a my budeme moci opět sdílet obyčejné radosti života.

 

Eva Jurásková
Střední odborné učiliště
SŠ řemesel a chovatelství
Uherský Brod

sou-9.jpg
sou-1.jpg
sou-2.jpg
sou-4.jpg
sou-5.jpg
sou-6.jpg
sou-7.jpg
sou-8.jpg
sou-10.jpg
sou.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap