„Stále s vámi. Online“.

  9.2.2021
„Stále s vámi. Online“.

 „Stále s vámi. Online“. V tomto konceptu nadále pracují kulturní organizace ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU.

Návrat k „normálu“ je zatím v nedohlednu. Proto organizace ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU  neustále hledají další cesty, jak se „teď a tady“ spojit s návštěvníky, kteří jsou v době nouzového stavu pouze virtuální. Vznikají nové cykly a aktivity, které lze sledovat kdykoliv pohodlně z domu.

Stále věříme, že se kultura brzy vrátí do běžného chodu, ale zatím však není jasné kdy. Překonat nepříjemnou nejistotu mohou pomoci nové nápady, které u nás vznikají a jsou poskytovány široké veřejnosti do online médií, ať už jde o web, sociální sítě či nově živé videokonference. Organizace zasídlené v institutu přicházejí každý týden s novou nabídkou, jak zprostředkovat zájemcům informace o expozicích, výstavách a zároveň myslí i na nejmenší, když pro ně vytváří zábavné dílny s kreativním tvořením a úkoly. Zřejmě nejoblíbenější aktivitou v online světě je sledování videí. Tento trend vnímáme a pracujeme s ním. V loňském roce bylo v institutu natočeno a postupně prezentováno několik desítek videí. Další, již natočená, čekají na své uveřejnění v rámci načasovaných seriálů.“, uvedla Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, p.o..

Nyní konkrétně k nejnovějším online aktivitám zasídlených organizací.

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně pokračuje v nabídce časově neomezených online služeb a zařazuje nově i webináře či online semináře, například Virtuální univerzitu 3 věku na téma Mistři evropského barokního malířství 17. století. Pro děti vytvořila cyklus čtení z knihy Pohádky a pověsti z Držkové nebo aktuálně připravuje oblíbený dětský čtenářský klub Knihožrouti v online podobě, který poprvé proběhne 17. února od 16 hodin v prostředí ZOOM. Pokud čtenářům chybí to základní – výpůjčka fyzických knih – knihovna již od podzimu nabízí službu Zásilka, díky níž zapůjčí a zašle čtenářem vybrané knihy přímo k němu domů nebo na zvolené místo Zásilkovny.

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně zaujala v novém roce cyklem videí Okem kurátora. V něm představují odborní pracovníci a kurátoři sbírek díla ze stálé expozice Řády vidění. Pozornost si zaslouží i Zajímavosti z depozitáře. Velký prostor je věnován také dětem. Galerie pro ně připravila hned tři zajímavé formáty. Oblíbené Galeřiště online, které přináší každý týden novou tvořivou dílnu, dále Sobotní výtvarné dílny online, kde si děti podle vybraných děl a témat mohou vytvořit vlastní výrobek. A pro starší děti jsou k dispozici Tvůrčí úkoly s kreativními návody a listy. Ty obsahují nápady na tvoření, ale také otázky a úkoly, díky kterým se zábavnou formou učí o světě umění.

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně má pro své virtuální návštěvníky také atraktivní online program. Aktuálně nabízí novou sérií videí Sbírka obuvi představující zajímavé sbírkové předměty obuvnického muzea. A ty nejmenší potěší lektoři muzea předchystanými Pracovními listy, které obsahují tvořivé návody, díky kterým se mohou zabavit ve volném čase.

Pokud si zájemci chtějí vizuálně připomenout celý atraktivní prostor institutu, pak mohou jednoduše absolvovat Virtuální prohlídku 14|15 BAŤOVA INSTITUTU a průběžně sledovat novinky a zajímavosti na www.14-15.cz.

    

    Kontakt:

     Petra Štrofová

     PR manažerka

    14|15 Baťův institut, příspěvková organizace

           

Ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU sídlí Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně a 14|15 Baťův institut, které jsou příspěvkovými organizacemi Zlínského kraje.   

    14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín

    Tel: 736 505 513, e-mail: petra.strofova@14-15.cz            

 

batuv-institut-noc-vlna.jpg

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny (včetně podatelny)

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky