„Srdcařem“ cestovního ruchu ve Zlínském kraji je Alena Vašutová, vedoucí informačního centra Zvonice Soláň

  28.2.2018
„Srdcařem“ cestovního ruchu ve Zlínském kraji je Alena Vašutová, vedoucí informačního centra Zvonice Soláň

ZLÍNSKÝ KRAJ – „Srdcařem“ cestovního ruchu ve Zlínském kraji byla letos zvolena Alena Vašutová, vedoucího turistického informačního centra Zvonice Soláň. Cílem ankety, již potřetí uspořádané Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy, je ocenit a vyzdvihnout jednotlivce, kteří v cestovním ruchu dosahují výjimečných výsledků, svoji práci dělají s nadšením a strhávají svým příkladem i ostatní kolem sebe. Informační centrum Zvonice Soláň patří k těm vůbec nejvytíženějším ve Zlínském kraji, ročně ho navštíví zhruba 70 tisíc lidí. Zajímavostí je, že jako jedno z mála v republice je soukromé. Alena Vašutová v něm pracuje deset let, z toho osm let jako vedoucí.

„Prostor informačního centra na Soláni je jedinečný, když sem člověk vstoupí, vnímá ho intenzivně všemi smysly a cítí, že zdejší zaměstnanci dělají svoji práci opravdu srdcem a s nadšením. Navíc se zde v průběhu roku koná celá řada rozličných akcí, které lákají spoustu návštěvníků a přispívají k udržování folklorních tradic na Valašsku. Proto si paní Vašutová ocenění plně zaslouží,“ uvedl Jan Pijáček, radní Zlínského kraje pro cestovní ruch.

Činnost informačního centra Zvonice Soláň tedy není soustředěna pouze na poskytování informací turistům, ale také na pořádání rozličných výstav, koncertů i dalších kulturních a společenských akcí, jako jsou sochařská sympozia nebo malířské školy. Celkově se jedná o 20 až 30 akcí ročně. V nejbližší době se zde 17. března uskuteční křest knihy o portáších od Daniela Drápaly spojený s vystoupením cimbálové muziky Radhošť nebo výstava fotografií Zdeňka Hartingera. Kromě toho se na letošní rok plánuje také folklorní festival tematicky spojený s osobností Leoše Janáčka, Jablíčkové odpoledne nebo tradiční Sečení luk.

„Za všech okolností se snažíme usmívat a být milí k lidem. Našim návštěvníkům chceme vždy nabídnout nějakou přidanou hodnotu. Zkrátka dát jim něco navíc, i za cenu toho, že nás to stojí více času a musíme kvůli tomu třeba i dříve vstávat. Zrovna teď nedávno jsme pro všechny, kdo k nám přišli zhlédnout ukázky draní peří, usmažili na našich kamnech ještě ráno před akcí sto koblih,“ řekla oceněná Alena Vašutová, která v informačním centru pracuje společně s dalšími dvěma zaměstnanci.

Na provoz informačního centra Zvonice Soláň přispěje letos, stejně jako v loňském roce, Zlínský kraj částkou 150 tisíc korun.

Zpracoval: Jan Vandík 

28. 2. 2018

Další informace:
Renata Janečková                   
tisková mluvčí                                                
Krajský úřad Zlínského kraje                            
577 043 190, 731 555 161
renata.janeckova@kr-zlinsky.cz 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-mg-9059-foto-jiri-balat.jpg
-mg-9074-foto-jiri-balat.jpg

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Interactive s.r.o.